Body: The Exhibition - výstava ktorá odhaľuje záhady ľudského tela

Autor: Milan Hutera | 10.8.2017 o 22:00 | Karma článku: 2,75 | Prečítané:  960x

Výstava Body: The Exhibition otvorila brány pre návštevníkov 10. augusta 2017. V priestoroch bratislavského výstaviska Incheba sa koná po druhý krát.

Výstava je tematicky rozdelená do 10 galérií. Na ploche viac ako 2000 m² sú pre návštevníkov pripravené stovky exponátov vrátane dvoch desiatok celotelových preparátov. Okrem ľudských tiel je pre návštevníkov pripravená aj prehliadka dobových lekárskych nástrojov a prístrojov. V porovnaní s prvou edíciou výstavy, ktorá sa v Bratislave konala v roku 2012 došlo k rozšíreniu výstavnej plochy a zvýšeniu počtu exponátov. Bratislavská výstava tak patrí k najväčším výstavám svojho druhu. 

Na žiadosť majiteľa exponátov bolo fotografovanie povolené len vo vymedzených priestoroch. Vizuálne najzaujímavejšie a najkrajšie naaranžované časti je teda možné vidieť iba návštevou výstavy.

Výstavu hodnotím ako zaujímavú. V každej z galérii sú pripravení študenti medicíny, ktorí pripravení zrozumiteľnou formou odpovedať na otázky návštevníkov.

Informácia: Otvorenia výstavy som sa zúčastnil na základe pozvánky od organizátora

Upozornenie 1: v článku nájdete fotografie, ktoré môžu slabším povahám spôsobovať problémy.

Upozornenie 2: výstava ešte pred svojím otvorením vyvolala nesúhlasné reakcie niektorých organizácii, pochybnosti o jej zákonnosti, pochybnosti o jej edukatívnom význame zo strany niektorých lekárov, ako aj pochybnosti o pôvode niektorých exponátov. Ak z najrôznejších dôvodov nesúhlasíte s konaním výstavy, prosím nepokračujte v čítaní tohto článku. Ak máte potrebu vyjadriť svoj nesúhlas s konaním výstavy, prosím nepíšte svoje podnety a pripomienky mne ako radovému návštevníkovi, ale obráťte sa na organizátora. Ďakujem.

Otvorenie výstavy s kardiochirurgom Prof. Viliamom Fischerom a kurátorom výstavy MUDr. Radovanom Hudákom

 

 

 

 

Prehliadka vyhradenej časti exponátov

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O exponát pľúc a srdca fajčiara bol mimoriadny záujem. Takže slečna Zelinová a aj ostatní, zahasiť, a zahodiť...

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Drucker: Mnohým v zdravotníctve nezáleží na zmenách, len na nich samých

Necítim krivdu za to, že ma kritizujú, lebo námorník sa nemôže sťažovať na rozburené more, vraví minister zdravotníctva TOMÁŠ DRUCKER.


Už ste čítali?