IBU Cup Osrblie: Generálka na biatlonový šampionát vyšla Kazárovi, skončil šiesty

Fotogaléria zo sobotných stíhacích pretekov v rámci 6. kola biatlonového IBU-Cupu, ktorý sa konal v dňoch 3. a 4. februára v Osrblí. Pekne zorganizované podujatie a dobrú atmosféru však poznačila slabšia účasť pretekárov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Dvojdňové šieste kolo biatlonového IBU Cup-u v Osrblí, poznačené slabšou účasťou zo strany pretekárov, vyvrcholilo v sobotu dvoma stíhacími pretekmi. V ženských pretekoch na 10 kilometrov sa z víťazstva tešila Daria Virolajnenová. Druhé miesto obsadila aj vďaka čistej streľbe Lea Johanidesová. Tretia skončila Denise Herrmannová, hoci absolvovala až päť trestných okruhov. Jediná Slovenka v štartovom poli Terézia Poliaková skončila na 18. mieste.

V pretekoch mužov pútal pozornosť najmä Nór Tarjei Boe. Starší zo známej bratskej dvojice absolvoval v Osrblí vôbec prvé preteky v sezóne. Po piatkovom šiestom mieste v rámci šprintu si v dramatickom sobotnom závere pripísal druhé miesto. Tretieho Timura Machambetova prekonal až na cieľovej čiare. Z víťazstva sa radoval jeho tímový kolega Kristoffer Skjelvik. Nárast streleckej a bežeckej formy pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v rakúskom Hochfilzene potvrdil (opäť) jediný Slovák na štarte Matej Kazár. Piatkové desiate miesto vylepšil o štyri priečky a skončil šiesty.