Výstava Cosmos Discovery otvorila brány všetkým milovníkom kozmonautiky

Autor: Milan Hutera | 13.9.2016 o 8:30 | Karma článku: 3,74 | Prečítané:  1350x

V pondelok 12. septembra sa v priestoroch bratislavského výstaviska Incheba otvorili brány výstavy Cosmos Discovery. V tomto fotoblogu prinášam pohľad na slávnostné otvorenie výstavy a jej hlavné atrakcie.

Návštevníci výstavy sa počas nasledujúcich mesiacov môžu pokochať autentickými modelmi lodí Mercury, Sojuz, či pristávacieho modulu Apollo. Pripravené sú aj autentické súčasti rakety Saturn V a raketoplánu Space Shuttle. Čast motoru rakety Saturn V opustila Spojené štáty vôbec po prvý krát. Výstava sa výrazným spôsobom zameriava aj na bežný život kozmonautov vo vesmíre. Nechýbajú preto predmety každodennej potreby, medzi inými aj fotoaparát Hasselblad 500EL, ktorý bol upravený pre používanie so skafandrovými rukavicami, či ikonické "mesačné" hodinky Omega Speedmaster. Výstava neopomína ani slovenské vesmírne aktivity. V záverečnej časti výstavy je možné vidieť model slovenskej družice skCUBE.

Počas slávnostného otvorenia výstavy sa prítomným hosťom a médiám sa okrem iných prihovorili člen posádky záložného letu Sojuz TM-29 plukovník Michal Fulier, odborný garant výstavy Pavel Toufar a speváčka Celeste Buckingham, ktorej starý otec sa v USA podieľal na vesmírnych letoch ako inžinier. Symbolické prestrihnutie pásky zrealizovala veľvyslankyňa Českej republiky na Slovensku j.e. Lívia Klausová. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?